Duplo kleebitavad kõrvad Wolf Busch, regular

16.00 

Tootekood: D00013
Brand: Duplo

Laoseis: ettetellimisel

Puhasta

Funktsioon: Alternatiivne kabjakaitse, liimitav raud, liimraud, liimitav kabjakaitse, “kõrvakesed”
Ratsutamise stiil ja võistlusala: Teiste seas hobiratsutamine ja orienteerumine, kestvusratsutamine,
lääneratsutamine, koolisõit, barokkratsutamine, maatöö, kross, töö hobustega
Lubatavus võistlustel: Meie komposiitrauad on lubatud erinevatel võistlusaladel, lisateabe saamiseks võtke ühendust vastava assotsiatsiooniga (AQHA, DWA, FEIF, FISE, FN, IPZV, OEPS, SVPS)
Ravirautus: Liimitavad kõrvad koos komposiitraudadega on kasutatavad ka ortopeedilisel ja
teraapilisel rautamisel. Rõhutame, et meie tooted ei sobi haiguste diagnoosimiseks ega ravimiseks, ning
soovitame teraapilisel või ortopeedilisel kasutamisel teha tihedat koostööd kohaliku sepa või veterinaariga.
Hobusetõud: Soojaverelised tõud, täisvereline ratsahobune, veerandmiilihobune, paint, haflingi hobune, islandi hobune, araabia hobune, friisi hobune, andaluusia hobune, hannoveri hobune ja teised.
Valmistajariik: Saksamaa
Saadaval olevad suurused: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Sobitamine: Suuruse sobitamine toimub vastavalt kasutatava raua suurusele.
Lisavahendid: Superliim, kabjapinna puhastusvahend (Megafoam), lihvimisklots, plastikeevitusseade, kuumaõhuföön 500-600 °C koos ahendusotsikuga), käi või nurklihvija
Pakendamine: Liimimiskõrvakesi müüakse paarikaupa. Ühele kabjale vajate tavaliselt üht paari kõrvakesi.

Wolf Busch® liimitavad kõrvad on juba välja teeninud koha meie ajaloos. Me oletame, et sõltumata sellest, mida tulevik toob, on ja jäävad need meie kõigi aegade edukaimaks tooteks.

Koos Wolf Busch kõrvade endise arendajameeskonnaga RB-Carbon, kuhu kuuluvad Wolfgang Busch ja Christian Roncassaglia, toodi 2019. aastal turule esimesed liimitavad kinnitused Duplo nime all. Kuna arendusmeeskond läks laiali, nimetati toode Wolf Buschi® liimitavateks kõrvadeks.

Lihtne paigaldus ja hea vastupidavus olid nõuded, mille kaks arendajat endale eesmärgiks seadsid. Mõlemad eesmärgid said täidetud.

Duplo klientide seas on need liimitavad kinnitused, mis nagu nende hobuserauadki, on kahe materjali komposiit, vallandanud tõelise liimimisbuumi. Amatöör arvab alguses , et “Liimida võib igaüks”. Praktikas sõltub aga liimitava kinnituse usaldusväärsus paljudest teguritest. Muidugi sõltub, mis toodet te kasutate. Aga kui rääkida konkreetseslt liimimisest, siis on palju muid aspekte, millest oleneb edu või ebaõnnestumine.

Duplo eesmärk on pakkuda teile kõrge kvaliteediga liimkinnitusega tooteid liimrautuseks ja igakülgset ülevaadet ning tuge antud teemas, sest iga toode saab olla ainult nii hea, kui hea on selle kasutaja.

Liimitavate kõrvade eluiga

Plastikust hobuseraua puhul mõisteti juba ammu, et valmistoote hoiustamise kestus mõjutab kasutusefektiivsust. Mis on hobuseraua jaoks kasulik, võib liimitava kinnituse puhul olla puuduseks – mitte rebenemiskindluse, vaid selle elastsuse ja plastilisuse poolest.

Wolf Busch® liimitavate kõrvade populaarsus ja edu on julgustanud tootjat lisamatavapärasele tavatugevusega Regular mustale ja pehmemale Soft rohelisele verioonile ka muid värvuseid. Pidades silmas liimitavate kõrvade elastsuse vähenemist ajas, toodetakse neid, eriti just erikolletksioonide värve, korraga lattu vähem. Nii saab kindel olla, et ostetud kõrvad on “värsked”. 

Ostes omale rohkem Wolf Busch® liimitavaid kõrvu, pidage meeles, et kasutate alati varem ostetud kõrvad enne kui hiljem ostetud. Soovitame kõrvu enne kasutamist säilitada mitte rohkem kui 5 kuud.

Wolf Busch® Regular vs. Soft

Duplo rauad on saadaval kahes erinevas versioonis: Standard (pehmem) ja Extra (kõvem) rauad. Eri sorti plastikul ja erineval kõvadusastmel on sõltuvalt temperatuurist ja pinnasest erinevad omadused.

Sama lugu on ka Wolf Busch®kõrvadega, ainult et nende puhul ei keskenduta kulumisele, vaid rebenemiskindlusele ja kabjale kinnitamise elastsusele.

Ebakorrapäraste kabjaseinte puhul on kogemusi, et Regular kõrvu on raskem kasutada. Seetõttu ongi koostöös Wolfgang Buschiga välja töötatud pehmem, Soft versioon.

Ka külmema ilmaga on juhtunud, et Regular kõrvi on raskem kinnitada. Talvel on kõrvad sageli jäigemad ega kleepu kabja külge nii hästi. Ka sel puhul on Soft versioon Regular versiooniga võrreldes elastsem.

Seega on tänu veidi pehmemale ja seetõttu ka elastsemale materjalile Soft kõrvad eriti sobivad ebakorrapäraste kabjaseinte ja madalamate temperatuuride puhul.

Loomulikult ei eksisteeri ebakorrapärased kabjaseinad ainult talvel ja kui soovite ebakorrapäraste kabjaseintega hobust rautada muul ajal kui talvekuudel, võite loomulikult kasutada Wolf Busch®Soft kõrvu.

Samas ei soovitata Soft kõrvu kasutada kesksuvel kõrgete temperatuuridega. Ja temperatuurist olenemata ei soovitata Soft kõrvu kasutada selliste kapjade puhul, mis maandudes roteeruvad oluliselt või lohisevad, sest nende materjalon liiga elastne ega hoia rauda piisavalt paigal. Samuti ei soovitata neid spordialadel, kus hobuseraua kinnitused peavad taluma suurt ja/või nihkepinget (nt takistussõit).