Tutvustus

Ratsane OÜ sai alguse ühele hobusele sadula otsimisest. Kuna antud mudelit Eestis ei müüdud, tuli seada silmad piiri taha ning ühtlasi sai tellitud ühtteist ka teistele sõpradele-tuttavatele. Huvi minu kaudu varustust saada kasvas ja seega tuli teha asi ametlikuks – 2013. aasta veebruaris tegin oma ettevõtte. Nimevalikul oli kaalumisel kaks varianti: Ratsane ja Vigrella. Esimene neist on oma olemuselt omadussõna ning teine kombinatsioon minu kahest väga väga kallist ponist Vigrist ja Nutellast. Valituks osutus Ratsane.

Meie harmoonilise logo autoriks on minu väga hea sõbranna ning väljavalimise protsessis osalesid paljud sõbrad ja tuttavad, peamiselt Sõbra Tallist.

Alustasime ratsavarustuse müüki peamiselt internetis ja välimüükidel. Esimene nö veebipood oli väheste võimalustega tasuta keskkonnas, kuhu sai lihtsalt toodete pildid, kirjeldused ja hinnad üles panna. Võib-olla keegi isegi veel mäletab sellist lehte?

Samal ajal oli meie laopinnaks vaid umbes 2,5 m2 suurune keldriboks, mis ajaga kasvas sõna otseses mõttes maast laeni ja seinast ukseni kaupa täis. Veel keldriboksi aegadel, 2014. aasta sügise alguses aga tekkis mõte, et tuleb ikka korralik netipood ka teha. Seega algasid võimaluste uuringud ja töö selle nimel ning 2015. aasta 20. augustil saimegi nii kaugele, et avasime oma esimese pärisnetipoe. Siis nägi leht välja selline:

2016. aasta alguseks oli meie pisike keldriboks ennast täielikult ammendanud ja kõige parema tahtmise juures enam me sinna ei mahtunud. Seega tuli kolida veidi suuremale pinnale. Leidsime ühe vahva 17 m2 ruumi, mis tundus alguses nii hiigelsuur, et ei kujutanud ettegi, et see kunagi võiks kaupa täis saada. Aga lõpuks ikkagi sai. Selles võikeses toakeses hakkas meie veebipoe ladu muutuma tasapisi reaalseks poeks. Tekkisid regulaarsed lahtiolekuajad ning ostlejatel oli võimalik kaupa vaadata-katsuda ka kohapeal.

Meie laopoeke aina kasvas ja kasvas kuni 2017. aasta suveks jõudsime tõdemuseni, et enam me sinna ära ei mahu. Ka see pind oli saanud peaaegu maast laeni kaupa täis. Egas midagi – tuli jälle kolida. Seekord jäi hoone samaks, kuid liikusime korrus alla poole hubasele 84ruudusele pinnale ja laopoekesest sai kohe täitsa päris pood.

Sama aasta sügisel liitus Ratsanega meie väike valge vanamees ehk welsh B tõugu sugutäkk Equus Blueberry aka Berry, kes praegu resideerub Võrumaa kuplite ning metsade vahel ja vahepeal loob varssasid – talle omaselt ainult halle.

Siis aga oli taas aeg kaasajastada netipoodi ja 2018 kevad läbiski meie veebipood taas uuenduskuuri ning nagu paljud veel ehk mäletavad, oli leht siis selline:

Me muudkui jätkasime kasvamist ning saime nii suureks, et enam üksi kogu poe majandamisega toime ei tulnud. Seega tekkis meile meeskond, kus hetkel on kaks töötajat ja vahelduva eduga ka mõni entusiastlik vabatahtlik, kes aitab hädast välja, kui oma kätest-jalgadest-ajast ikka väheks peaks jääma.

2019 aasta lõpuks oli selge, et käsitsi enam kodulehte hallata ei jaksa ka kõige parema tahtmise juures ning tuli taas ette võtta reform. Sellest tulenevalt sai 2020 aasta kevadeks taas koduleht uue kuue ning nägi välja selline:

Aga see oli vaid üks väike vaheetapp suuremaks hüppeks. Vajasime veel võimekamat ja paremat.

Kus maal siis nüüd praegu oleme? Meil on kena ja kaasaegne veebipood ja hubane, kuid taaskord veidi kitsas reaalpood. Mida toob meie tulevik? Seda veel ei tea, aga plaanid on suured… 😉

Nüüd aga kõige olulisem. Meie EESMÄRK on pakkuda oma klientidele ausat teenindust, õiglast hinda ja võimalikult head kvaliteeti selle hinna eest.